środa, 4 lutego 2015

Bransoletki serduszkowe nie tylko na Walentynki

 Trudno się oprzeć kiedy wokół zrobiło się tak serduszkowo :)
Walentynki, Święto Zakochanych można celebrować albo nie, w zależności od aktualnego stanu ducha... A motyw serca sprawdza się przez cały rok. Podkreśla uczucia już istniejące, albo pomaga wywołać te, które byśmy chcieli, także niezawodnie podnosi temperaturę tych nieco przygaszonych.
Bransoletki serduszkowe w komplecie:


I pojedynczo, bo choć motyw ten sam, to każda inna:


Schemat nawlekania, łatwy i prosty, na 7 koralików w rzędzie:Czerwonymi kółeczkami zaznaczyłam te koraliki, które są pomiędzy sercami. Tą ilość możecie zmieniać. Na schemacie jest to 27 - wzór wyjdzie taki, jak na ostatniej bransoletce,  serduszka ułożą się lekko ukośnie dookoła bransoletki.


3 komentarze:

 1. Ile pracy! Ale efekty piorunujące.

  OdpowiedzUsuń
 2. piękna,mam też pytanie,(dopiero raczkuje w robieniu bransoletek),czy przy nawlekaniu na nitkę po tych 16 zaznaczonych w kółku, dalej będziemy zaczynać od Nowa,czyli 11itd.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak :) Bo łącznie jest to fragment który powtarza się na całej długości bransoletki. Przy czym tak jak pisałam - to 16 na końcu plus 11 na początku, czyli razem 27, to jest ilość którą możesz sobie zmienić. tj kiedy dasz mniej czarnych koralików to czerwone serca będą bliżej siebie, dasz więcej - będą dalej.

   Usuń